Jdi na obsah Jdi na menu
 


První

15. 9. 2009

„Sakra, sakra, sakra.“ vykřikl Naruto a kopl do blízké popelnice. Blonďatý chlapec stál v zapadlé a temné uličce, ve městě jménem Konoha. Před chvílí utekl z domu.

„Co jsem si myslel, že dokážu, když uteču? Co bude asi tak teď dělat?“ vztekla se Naruto, právě teď by si pořádně nafackoval. Naruto byl jediný syn miliardáře. Až zjistí, že se jeho syn ztratí, určitě zajistí, aby ho hledali úplně všude, tím si byl jistý. Nevěděl, čeho chce dosáhnout tím, že utekl, ale v této chvíli ho to tolik netížilo, jako že je venku, v noci, je mu zima, nejspíš bude pršet a on nemá kde spát. Podle Narutovi předpovědi opravdu za chvíli začalo pršet a Naruto se tedy rozeběhl pryč, aby našel místo, kde se schová před hustým deštěm. Když vyběhl z uličky, vydal se doprava, ale najednou zakopl a skončil přímo ve veliké louži. Chvíli tam jen nehybně ležel a přemýšlel, ale pak stejně přišel jen na to, že když tu bude, tak chytí akorát rýmu. A tak se začal zvedat, ale ještě než se stačil úplně zvednout, objevila se před ním něčí ruka. Naruto rychle trhnul hlavou nahoru, aby spatřil toho, komu ruku patří, ale neviděl mu do tváře Naruto tedy přijal nabízenou ruku a zvedl se na nohy.

„Pojď se mnou.“ řekl cizinec, Naruto poznal, že je to muž. Všiml si, že ani on nemá deštník. Šli asi čtvrt hodiny, když se najednou zastavili před vysokým panelákem. Neznámý vyndal z kapsy u kalhot klíče a odemkl vstupní dveře. Potom začal stoupat po schodech nahoru, Naruto byl hned za ním a doufal, že to nebude moc daleko, protože tady nebyl výtah. Když vyšli do šestého patra, neznámý se zastavil u jedněch dveří a znovu vyndal klíče, kterými odemkl. Oba vstoupili do normálního bytu a oba se také zuli z bot.

Neznámí zamířil do ložnice, jak Naruto zjistil, když vešli do malé místnosti s postelí a nočním stolkem s lampičkou. Dále tam byla malé knihovna s knížkami a několik obrazu na stěně. V rohu byl stůl s počítačem a vedle byla skříň. Když se Naruto takhle rozhlížel, úplně to všechno hltal pohledem, protože nikdy nebyl v normálním domě normálních lidí.

Úplně žasl, jak někdo vůbec může žít v tak malém prostoru. Naruto odhadoval, že celý tenhle byt bude asi stejně velký, jako jeho pokoj, ne-li menší.

Ale nejvíc nechápal ,proč ho sem ten neznámý vzal a až teď si vzpomněl, že ani neví, jak vypadá, a proto si ho začal prohlížet.

Měl krátké černé vlasy a černé oči a štíhlou, svalnatou a vysokou postavu, odhadoval, že je asi stejně starý jako on.

„Proč jsi mě sem vzal?“ zeptal se Naruto.

„Ani nevím, možná mi tě jenom bylo líto, když jsem tě viděl na zemi. Ty jsi bezdomovec?“ zeptal se neznámí. Naruto musel uznat, že je moc hezký a ani to nevyvracel. Už dávno zjistil, že je na kluky.

Bezdomovec? No teď už asi ano... pomyslel si Naruto a sledoval, jak si neznámí sundavá promoklou mikinu a pak i tričko, Naruto se nevědomky začervenal. Neznámí začal hrabat v šuplících skříně a po chvilce našel dvě trička i dvoje kalhoty.

„Běž se osprchovat, vypadáš hrozně.“ řekl

„Můžu se ještě na něco zeptat?“ zeptal se Naruto, neznámí kývl. „Jak se jmenuješ?“

„Sasuke, Sasuke Uchiha. Ty?“ zeptal se zase Sasuke.

„Na-“ Naruto chtěl říct Naruto Uzumaki, ale pak mu došlo, že by ho ihned našli a Sasuke by poznal, kdo je a to on nechtěl, proto si musel vymyslet nějaké jméno.

„Hatori Ryuu.“ Sasuke kývl, že rozumí a Naruto se vydal hledat koupelnu, ale nemusel hledat moc dlouho, protože byt byl opravdu malý.

První se Naruto podíval do zrcadla a zjistil, že má vlasy zašpiněné od bláta a vůbec nejsou vidět jeho blonďaté vlasy, čehož by mohl využít, navíc nebyly vidět ani jeho charakteristické čárky na tvářích.

Tohle by se mi mohlo hodit, kdybych si obarvil vlasy a čárky bych nějak zamaskoval, nikdo by nepoznal, že jsem Naruto Uzumaki. Pomyslel si Naruto a když uviděl na pračce položenou barvu na vlasy, ihned začal s plánem...

 

Obrazek

 Když Naruto vylezl z koupelny, tak jediná věc, podle které by jste mohli poznat, že je to Naruto byly jeho modré oči, ale jinak měl světle hnědé vlasy a čárky na tvářích jako by tam vůbec nebyly.

„Teď už vypadáš líp.“ řekl Sasuke, který seděl v kuchyni a pil čaj. Naruto už na sobě měl i oblečení, které mu Sasuke půjčil, jen si říkal, že si musí koupit zásobu barev na vlasy. Naštěstí měl hodně peněz sebou, a tak by to neměl být problém.

„Víš, přemýšlel jsem, když nemáš kde bydlet, jestli by jsi nechtěl bydlet tady se mnou.“ řekl Sasuke a Naruto se napil čaje.

„No.... jestli by ti to nevadilo, …. tak klidně.“ souhlasil nakonec Naruto a zahnal myšlenky na to, že jestli ho tu někdo najde a zjistí, že je Naruto, bude z toho mít problémy i Sasuke.

„Tak mi o sobě něco řekni.“ řekl najednou Sasuke. Naruto se zamyslel, jak mu o sobě něco říct a přitom nic neprozradit a moc mu nelhat.

„No.... moji rodiče zemřeli před dvěma roky a od té doby jsem žil sám, ale tenhle měsíc jsem neměl na nájem a oni mě vyhodili z domu, proto jsem byl na ulici.“ zalhal Naruto.

„A povaha?“

„No jsem veselý, přátelský, lidé říkají milý a spolehlivý, ale taky jsem dost hyperaktivní a ve škole mi to taky moc nejde.“ řekl Naruto.

„Aha a na jakou školu chodíš?“

Sakra, to se musí tolik ptát? Pomyslel si naštvaně Naruto a přemýšlel na jakou školu by mohl chodit.

„Na střední Listovou.“ řekl, tohle bylo nejlepší, protože to byla ta nejodlehlejší škola, zvlášť odtud.

„Aha to je škoda, já chodím na Konožskou střední. Ale teď když bydlíš u mě by jsi na ní taky mohl chodit, nevidím v tom větší problém.“ zamyslel se Sasuke, aniž by věděl jaké potíže tím Narutovi přidělává, i když ten byl vlastně i docela rád.

„Jasně, budu rád.“ přikývl Naruto.

 

A tak Naruto začal bydlet u Sasukeho a přihlásil se na stejnou školu, kam chodil i Sasuke. Hned další den měl jít po prvé do školy a byl i trochu nervózní.

Co když mě tam přeci jen někdo pozná? Pomyslel si Naruto, když si oblékal školní uniformu, ale nezbyl mu moc čas nad takový mi věcmi přemýšlet a radši si vzal batoh, který mu Sasuke koupil, nemohl mu totiž říct, že má svoje peníze, když byl údajný bezdomovec.

Vešel do kuchyně, kde už byl Sasuke a jedl toust. Naruto věděl, že jemu určitě neudělal, a tak tu nastal další problém. Jak se vlastně dělají tousty? Vždy mu jídlo připravovalo služebnictvo, ale teď... Radši ani nechtěl přemýšlet nad tím, že se mu Sasuke vysměje, ale dál se snažil najít toustový chleba, který nakonec našel na stole, pak našel i toustovač, naštěstí už připojený do zásuvky a opatrně tam dva kousky toustu dal. Čekal, čekal a ani si nevšiml, že se mu z toustů kouří, když už si toho všiml a našel tlačítko Stop, tousty byly skoro a uhel.

Sakra, to sem to zas vyvedl, pomyslel si Naruto a radši ignoroval Sasukeho, který se na něj zkoumavě díval. Vzal si batoh a vyšel i s tousty ven. Než sešel schody ze šestého patra, oba tousty už měl snědené, i když to byla snad nejhorší snídaně v životě. Co se dá dělat. Chvíli počkal na Sasukeho, který dolů přišel ani ne za pět minut a společně vyrazili do školy, protože Naruto neměl ani ponětí, kde ta škola je. Nikdy se moc takovými detaily nezabýval, nezajímalo ho to.

Když došli až ke škole, Naruto zjistil, že jim to trvalo pouhých deset minut a do začátku vyučování zbývalo ještě čtvrt hodiny.

Sasuke ho provedl šatnami a pak společně vešli do třídy, která byla v prvním patře. Naruto nevěděl, jestli náhodou Sasuke s někým nesedí, ale ten ho dál táhl až k lavici úplně vzadu u okna.

„Chceš si sednout k oknu?“ zeptal se Sasuke. Naruto jenom kývl a chtěl si tašku pověsit za háček k lavici, k jeho zděšení (XD) zjistil, že tam žádný není, a tak musel tašku položit na zem.

Naruto se rozhodl, že si první prohlédne třídu, kde byla jenom tabule, nástěnka, skříň a umyvadlo, na zdech byly nějaké obrázky. Lavice i židle byly staré a opotřebované a ostatní vybavení také nevypadalo nově. Naruto na takovou školu vůbec nebyl zvyklí, u nich bylo všechno nové, neopotřebované a nepočmárané. Po prohlídce nástěnky objevil i školní rozvrh a zjistil, že má mnohem méně předmětů než na jejich škole. Hlavně tam chyběla etika, za což byl moc rád. Naopak přibyly nějaké nové. A Naruto si říkal, jak to jenom zvládne.

Ale než se nad tím stačil zamyslet, zazvonilo na hodinu, a tak se vrátil zpět do lavice, kde už byl i Sasuke.

„Tak co, líbí se ti tu?“ zeptal se Sasuke.

„Ale jo.“ souhlasil Naruto, na jednu stranu se mu tu líbilo a na jednu zase ne. Hned potom do třídy vstoupila docela mladá učitelka. Všichni se postavili.

„Posaďte se. Možná už jste si všimli, máme tady nového žáka. Jmenuje se Ryuu Hatori.“ začala učitelka hodinu, všichni se otočili na Naruta.

„Můžeš jít sem a něco nám o sobě říct?“ vyzvala ho, a tak se Naruto postavil a šel k tabuli.

„Ahoj, jmenuji se Ryuu Hatori, je mi šestnáct a mám rád hraní na kytaru.“ řekl Naruto a protože ho nic jiného nenapadalo, šel si zase sednout při čemž ho všichni sledovali a Naruto se necítil zrovna nejlépe. I když byl hodně středem pozornosti, teď se mu jejich pohledy nelíbily.

„Tak tě tu vítáme Ryuu a doufáme, že se ti u nás bude líbit.“ řekla učitelka.

„Dnes budeme probírat....“ a tím začal Naruto chodit na normální školu.

Nakonec jsem rád, že sem chodím, jen by mě zajímalo, kdy mě tu rodiče najdou, pomyslel si Naruto, když se posadil vedle Sasukeho.

Zbytek školy uběhl jako voda a on už se Sasukem zase šel zpět domů.

„Tak co si myslíš?“zeptal se Sasuke Naruta. Naruto už zjistil, že Sasuke normálně není moc výřečný a převážně se bavil s Narutem, navíc je hodně oblíbený u holek, ale Naruto byl taky moc hezký a tak to hodně holek zkoušelo i na Naruta, ale jak víme, Naruto je gay, takže to s ním ani nehnulo. Za to se mu začínala líbit Sasuke společnost, protože už od začátku se mu černovlasý moc líbil.

„Myslím, že si brzo zvyknu.“ zazubil se po chvíli Naruto a zbytek cesty šli mlčky.

Když dorazili k paneláku, kde teď oba bydleli, Sasuke vyndal ze schránky noviny a vyšli do šestého patra. Sasuke odemkl dveře a přitom řekl, že Narutovi brzy obstará klíč. Oba vešli a vyzuli se, pak Sasuke šel do kuchyně, aby si první přečetl noviny a Naruto si odešel do pokoje dát batoh.

„To je k neuvěření.“ řek Sasuke, když on i Naruto obědvali a Sasuke stále četl noviny.

„Co?“ zeptal se Naruto zvědavě.

„Znáš tu nejbohatší rodinu v Japonsku? Uzumaki?“ zeptal se a v Narutovi hrklo, ale kývl.

„Jejich syn utekl a nikdo neví, kde může být. Bydlí tady, takže tu někde pobíhá syn miliardáře. Trošku nezodpovědný na to, že mají prachů jak zrní. Nic nemusí dělat a ještě nejsou spokojení.“ řekl svojí myšlenku Sasuke. Naruta trochu zabolelo, když slyšel, jak o něm Sasuke mluví. A hlavně neměl pravdu, nebyla pravda, že nemusí nic dělat, právě naopak si teď připadal jako na prázdninách. Nikdo od něj nic nechtěl, nikdo nechtěl aby se choval na úrovni, aby se oblékal co nejlépe. Mohl si dělat co chce, kdy chce a jak chce. Naruto normálním lidem záviděl a to byl taky důvod proč utekl. Už ho nebavilo pořád dělat to, co si jeho rodiče a ostatní vymyslí. Ale nechtěl se se Sasukem hádat, a tak jenom přikývl a pak už se Sasuke neozval.

Takže už ví, že jsem utekl, schválně, jestli mě hledají, pomysle si blonďák a zvedl se od stolu, aby si dl užíval „prázdnin“. Byl rozhodnutý, že si tyhle dny užije co nejlíp, protože až ho najdou, tak z toho budou akorát problémy.

 

 

 

Omlouvám se za případné chyby a komentáře moc potěší!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

moc rychlý spádyr3f8

(Sasunaru <3, 29. 4. 2016 20:55)

Hezky napsané ale je to až moc hrrr

jsi báječná♥♥♥♥♥♥

(Riri-chan, 11. 5. 2015 9:06)

Super povídka ;) Ale docela mi připomíná taky jednu, kterou jsem četla.....Ale jinak skvělý :)

kawaii

(keishatko, 27. 10. 2011 0:39)

zaujímavý diel...ja by som si k sebe bezdomovca nevzala...ale keby to bol Naruto..hm hm...ale pod tou špinou nebol videť...no neviem neviem...fakt super začiatok, som zvedavá na pokračovanie

jutaki.blog.cz

(Jutaki, 23. 9. 2009 20:01)

Sugooi! jdu si hned přečíst pokráčo! :)

.. *w* kdo se stim má pořád psát? :D

(Geluška nebo Gel-chan? :D, 23. 9. 2009 19:33)

N-chan? Co ty tu O.o xD .. hee ona píše nejlíp :D

Hůůůůůů :D

(Naru-chan, 23. 9. 2009 17:57)

Téééda holka,to vypadá zajímavě :D Musím se mrknout na další díl,protože to vypadá dobře ;D

*w* *w*

(Gel-chan, 19. 9. 2009 22:55)

Nádherná povídka, předem se těším na další dílek *w*. Téma máš strašně zajímavé :P .. tak šup šup na pokráčko :Dd.