Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patnáctá

27. 3. 2010

Konec? Ne, jen nový začátek...

 

Byl další den, brzy ráno. Sluníčko už svítilo a mladý černovlasý muž právě otvíral své černé oči. Protáhl se a zjistil, že ho bolí snad úplně všechno. Co by taky chtěl od toho, že ležel na listí... Sasuke se rozhlédl kolem a zjistil, že tam něco podstatného chybí – Naruto. O pár vteřin později si ale mohl oddechnout, blonďák seděl před jeskyní a jeho oči barvy nebe se upíraly někam do dály, nevnímaje okolí.

„Naruto! Ty jsi celou noc nespal?“ zeptal se Sasuke, když se k němu přiblížil a viděl jeho kruhy pod očima.

„Jsi v pořádku?“ zeptal se ještě jednou, když mu nepřicházelo žádné odpovědi.

Naruto mu stále neodpovídal a něco si potichu mumlal.

„Je mrtvá, je mrtvá, je mrtvá,...“ a pořád dokola. Sasuke věděl, že smrt Yumi Naruta hodně vzala, ale nemyslel si, že až tolik... ale každopádně se ho Sasuke rozhodl proudit. Na hlas nereagoval a tak ho trochu profackoval. To kupodivu pomohlo. Naruto se chytil za tvář a ublíženě se na Sasukeho podíval.

„Co děláš?“ zeptal se Naruto naštvaně.

„Byl jsi mimo,“ pokrčil rameny Sasuke.

„Ale teď vážně – Co je s tebou?“ zeptal se Sasuke přímo Naruta.

„Nic...“

„Nelži, vidím, co to s tebou dělá!“ zastavil ho Sasuke.

„Chceš to vědět? Fajn! Můj otec chce zabít mě a nejspíš i tebe, moje sestra je mrtvá a já se schovávám v jeskyni. A to všechno je jenom moje vina!“ vybuchl Naruto. Vypadal jako hromádka neštěstí.

„Není to tvoje vina...“ snažil se ho uklidnit Sasuke, ale bezúspěšně. I on tušil, že má Naruto na tom svůj podíl, ale to ještě neznamená, že si to musí dávat za vinu.

„Je, já to vím a ty taky, tak mi zase nelži ty!“ křikl na něj Naruto. Potřeboval si na někom vylít svůj vztek a jediný člověk široko daleko byl Sasuke. Sasuke se ho snažil obejmout, aby se uklidnil.

„Nesahej na mě!“ ohradil se Naruto a nečekaně se zvedl. S tím se rozeběhl někam pryč mezi lesy. Sasuke ale běžel za ním...

„Naruto! Stůj!“ křikl Sasuke. Naruto opravdu začal zpomalovat, až se zastavil na malé mýtince. Sasuke k němu za okamžik doběhl.

„Naruto, máš pravdu, možná, že kdybys neutekl, tak by se nikdy nic z tohohle nestalo, ale co si myslíš, že by se stalo, kdybys tam zůstal? To že je Minato vůdce nějaké mafie je fakt. Nezměnilo by se to tím, že by jsi zůstal doma. A navíc kdybys neutekl, tak by jsme se nikdy nepotkali, ne?“

Naruto zůstal stát.

„Já...máš pravdu. Nejspíš by se stalo něco podobného. Jenže kdyby se to stalo, už bych tu nebyl...“ řekl Naruto a otočil se k Sasukemu. V Narutových očích se leskly slzy.

„Promiň...“ zašeptal Naruto a objal Sasukeho. Ten ho také silně objal.

 

Od Narutova citového výlevu už bylo všechno skoro normální, ale jejich situace se jinak nezměnila. Stále byli v jeskyni, ale Sasukeho už začínalo štvát, že neví, co se děje venku. Proto už okolo páté ráno se potichu vykradl z jeskyně a vydal se lesem k městu. Cestu znal, protože už jednou hledal jak by se odtud dostal, ale bohužel bylo zrovna město zablokované kvůli nějaký nehodě a byla tam policie. Sasuke se rozhodl nevěřit nikomu.

 

Tentokrát byla cesta volná, a tak Sasuke proklouzl do ulic předměstí a zastavil se u nejbližší trafiky. Byly tam noviny s titulní stránkou, nesoucí název - Rodina Uzumaki – Děsivé tajemství?

Sasukeho zajímalo, co to může být, a tak si ty noviny i koupil a rychle se vydal zpět k lesu. Cesta tam i zpět mu zabrala skoro hodinu, naštěstí Naruto spal dlouho. A tak se Sasuke začetl, o čem to vlastně píšou...

 

Včera pozdě večer byl ve vile rodiny Uzumaki úmyslně založen požár. Bylo to poté, co byl zavražděn Minato Uzumaki společně s Kushinou Uzumaki. Jejich dvě děti – Naruto Uzumaki a Yumi Uzumaki jsou nezvěstní již několik dní. Nikdo neví, kdo je viníkem této hrozné události a policie stále pátrá po jakékoli stopě. Také se proslýchá, že Minato Uzumaki byl hlavou jedné z nejsilnějších mafií v Japonsku... Více se dočtete na straně 5.

Sasuke tedy otočil na stranu pět a pozorně si přečetl celý článek. Psalo se tam i o něm a o domněnkách policie, kde můžou asi tak být, ale bylo vidět, že nemají jakoukoli stopu. Sasukemu ale vrtalo hlavou, kdo mohl Narutovi rodiče zabít... Akatsuki! Bliklo Sasukemu v hlavě. No jednou jim musí i poděkovat, protože teď když je Minato mrtvý, tak se přeci můžou vrátit, ne?

„Ty už jsi vzhůru, Sasuke?“ zeptal se rozespalý hlas Naruta. Sasuke se na něj otočil. Nevěděl jak začít.

„Dobré ráno. Mám pro tebe nové zprávy. Tvoji rodiče jsou mrtvý. Psali to v novinách.“ řekl takovým zvláštním tónem. Nebylo mu to líto, Přeci jen Minato se je snažil zabít a i kvůli němu byli v zajetí Akatsuki. Ale věděl, že Kushina nic zlého neudělala a že to určitě Naruta raní.

Naruto strnul.

„I mamku?“ zeptal se. Sasuke kývnul a Naruto sklopil hlavu.

„Jsi v pořádku, Naruto?“

„Jo...já jen...to bude dobrý,“ řekl Naruto.

„Jestli chceš, tak si to přečti a za tak dvě hoďky půjdeme,“ rozhodl Sasuke a zvedl se.

„Kam?“ zeptal se překvapeně Naruto.

„Domů, ne?“ usmál se Sasuke.

„Máš pravdu, domů...“

 

Naruto i Sasuke odletěli hned jak to bylo možné z Tokia zpět do Konohy, jejich rodného města. To se ale neobešlo bez novinářů, kteří chtěli mít ty nejžhavější novinky. Nikdo si nemyslel, že by někdo z těch tří mohl přežít. Oba si proto oddychli, když se vrátili do menšího města, tím pádem i klidnějšího. Naruto se sice do vily vrátil už nechtěl, ale Sasuke řekl, že by tam měl zajít.

Tam na ně ale čekalo překvapení. Když Naruto vešel do jeho pokoje, ihned si všiml bílého papíru A4 na jeho posteli.

„Co to je?“ zeptal se nahlas Naruto, ale Sasuke taky nevěděl. Naruto se zamračil a došel až k posteli. Rozevřel ten papír a četl.

 

Milý Naruto, doufám, že si tenhle dopis přečteš, protože já už jsem dávno pryč. Pamatuješ jak jste byli na té louce a Minato se tě snažil zabít? Tak to já jsem zastřelila toho strážného a hodila dýmovnici. Možná se ptáš, jak jsem se dostala z toho paneláku, že? To Itachi mě zachránil. Zradil Akatsuki a společně jsme utekli. Doufám, že jsi se Sasukem šťastný, protože já s Itachim ano.

Bohužel se už nejspíš nikdy neuvidíme, protože Itachi je i přese všechno stále zločinec, a tak jsme museli pryč. Pryč z Japonska. Najdeme si nějaký dům, nejspíš v České Republice- to je v Evropě. Prosím až si tenhle dopis přečteš, tak ho spal.

Tvoje mála sestra Yumi

Když si Naruto dopis přečetl, beze slova ho podal Sasukemu. Nevěděl jestli se má radovat nebo brečet. Na jednu stranu byla Yumi živá, ale na druhou stranu je stejně navždy pryč.

„Doufám, že jsi šťastný, Naruto,“ usmál se na něj Sasuke.

„Nevím... stejně je to jako by byla mrtvá...“ pochyboval stále Naruto.

„Ale ona je živá a šťastná, i když je s mým bratrem. A to je hlavní. A stále je tu možnost, že se jednou znovu setkáte,“ řekl Sasuke.

„Jo, máš pravdu,“ usmál se Naruto.

"To je konec, co?"

„Ne, jen nový  začátek,“ usmál se Naruto.

„Hm?“

„Přestěhujeme se. Do nějakého rodinného domu. Chci mít normální život, normální práci a normální přátele. Chci být normální,“ vysvětlil Naruto, a tak se i stalo.

Naruto se Sasukem si našli rodinný domek, ale vilu Naruto neprodal. Na to prostě neměl odvahu. A tak tam stála dál uprostřed města... Také se do Konohy vrátil Kakashi, který se pak stal velmi dobrým přítelem Naruta i Sasukeho a stále je nespouštěl z očí. Nakonec mu nabídli, jestli by u nich nechtěl bydlet a on přijal. A o rok později si ti dva adoptovali dítě . Holčičku, kterou pojmenovali Yumi...

 

 

O deset let později...

 

„A tati? Kdo bydlel v té vile na kopci?“ zeptala se desetiletá Yumi Naruta.

„Víš Yumi, jedna hrozně bohatá rodina,“ řekl Naruto. Při pohledu na chátrající vilu se mu opět vraceli vzpomínky na roky jeho mládí, které strávil ve vile.

„A proč už tu nežijí?“ ptala se dál Yumi.

„Protože se jim vymstilo být bohatý. A proč se na to vlastně ptáš?“ zeptal se Naruto.

„Paní učitelka říkala, že si máme od rodičů zjistit kdo žil v té vile a co se s nimi stalo,“ řekla Yumi.

„Tak paní učitelce vyřídit, že se to dozví tak za pět let,“ řekl s úsměvem Naruto.

Nechtěl Yumi zatěžovat něčím tak pochmurným jako jeho život. Přesto jí to jednou budou muset říct. O jeho rodičích, Yumi, Kakashim, Sasukem a o něm...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bravo

(MissM, 26. 8. 2011 11:10)

Konečně nějaká dramatická SasuNaru s happyendem :) *potlesk* :) *.* !

http://narutofanfictionpovidky.blog.cz/

(Hagumi-chan, 20. 8. 2011 15:42)

Krásná povídka! A byl to i Happy End! Pochvala ^^

:-)

(Eclair(www.eclairsstories.estranky.cz), 30. 8. 2010 22:21)

pěkná povídka:-)

.....

(akimari, 21. 4. 2010 15:15)

nééééé nech ešte nie je koniec!!!!! xD xD

...

(Kyuury, 4. 4. 2010 7:38)

Dokonalý :)

Uááách :33

(Naru-chan, 3. 4. 2010 23:41)

Páááni, nádhera :33 Miluju happy endy :DD Mimochodem, děkuji za komentář.. ^^ Jinak, škoda, že tahle povdíka končí, ale byla vážně krásná ^^

hurá

(Iruka sensei tvoje trhlí SBí, 30. 3. 2010 8:33)

Jashine je škoda, že už to skončilo :C
Ale bylo to vážně úžasný :D
Už se nemůžu dočkat, až zase něco vymyslíš :D

...

(Hanako, 28. 3. 2010 20:03)

Hezkej konec .. :) KOnečně sem se dočkala .. uff to bylo čekání, ale stálo to za to :)

O_O

(Jenny, 28. 3. 2010 14:25)

Joooooooo Leiko se nám vrátilaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! xD A chválíííím ty moja spisovatelkooooo xD

....

(Aylen, 27. 3. 2010 23:51)

Krásnej konec :)