Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtá

28. 9. 2009

Prozrazení

 

„Cože?! Zítra jdeme plavat?“ zhrozil se Naruto, když uslyšel tu zprávu z úst jejich tělocvikáře.

„Ano, pane Hatori a účast je povinná.“ řekl nekompromisně učitel, Sasuke se k Narutovi nenápadně nahnul.

„Ber to z té lepší stránky, třeba se konečně naučíš plavat.“ řekl Sasuke, ale Naruto to takhle brát nechtěl. Pokud se namočí, což se dá očekávat, tak ne jen že poznají všichni, že si barví vlasy a bazén bude od barvy hnědý, ale i uvidí jeho čárky na tvářích a Naruto věděl, že je jediný, kdo je má. Při troše smůle k tomu mu budou prosvítat blonďaté vlasy. To nesmí dopustit.

„Zítra si tedy nezapomeňte plavky a sejdeme se u bazénu.“ řekl učitel a v tu chvíli zazvonilo na konec hodiny, pro Naruta a Sasukeho to znamenalo konec školy. Naruto celou cestu ze školy a i doma vymýšlel plán, jak docílit toho, že nebude muset jít plavat. Jenže už když šel spát, tak ho napadla jen jedna možnost – bude předstírat, že je nemocný. Pak ihned usnul.

Ráno bylo pro oba chlapce hodně nepříjemné. Naruto odmítal vstát z postele a říkal, že je mu špatně, jenže to mu Sasuke nevěřil a tak se ho stále snažil dostat z postele. Jenže Naruto byl tvrdohlavý, a tak Sasuke použil jinou metodu. Počkal asi deset minut, kdy už si Naruto myslel, že má vyhráno, ale pak se do jeho pokoje nepozorovaně dostal Sasuke a vytrhl mu deku i polštář a otevřel okno. Venku byla nehorázná zima a Naruto spal zase jenom v boxerkách. Sasuke potěšeně odešel s dekou i polštářem ven z pokoje. Ani ne po pěti minutách přišel promrzlý Naruto, už oblečený.

„Sakra Sasuke, to tak chceš, abych tam šel?“ zeptal se ho naštvaně Naruto.

„Ano, to chci Ryuu, ale proč se ti tam tak nechce?“ zeptal se Sasuke, ale Naruto mu neodpověděl a dal se radši do jídla. Po jídle, ač nerad si musel Naruto půjčit Sasukeho plavky a ostatní věci a mohli naneštěstí pro Naruta vyrazit. Naruto ale šel tak pomalu, že k bazénu přišli skoro pozdě.

„Tak pojď, přece to nebude tak hrozný.“ řekl Sasuke a vtáhl ho do dveří, ale v tom Naruta napadl spásný nápad. S výmluvou, že si koupí něco teplého odešel k učiteli.

„Pane učiteli?“ zeptal se Naruto, když k němu došel.

„Ryuu? Co potřebuješ?“

„No já.... neříká se mi to zrovna nejlépe, ale já mám fobii z vody, nemůžu jít plavat a ani plavat neumím.“ řekl Naruto a nervózně se podrbal na hlavě.

„No...když je to tak, tak.... můžeš se jen dívat.“ svolil nakonec učitel a Narutovi spadl veliký kámen ze srdce.

„Tak se oblíkej, měli jsme tam už být.“ řekl Sasuke, když se Naruto vrátil do šaten, jenže ten s širokým úsměvem řekl: „Nemusím jít plavat, ptal jsem se učitele.“

„Cože? Jak to?“ zeptal se Sasuke a zamračil se.

„Řekl jsem, že mám fóbii na vodu, dobrý ne.“

„Jak myslíš.“ řekl Sasuke a vzal si všechny věci.

„No tak Sasuke, co je s tebou?“ zeptal se Naruto, který nic nechápal.

„Nemám rád lháře.“ odpověděl mu prostě Sasuke, Naruto se zarazil. Takže když zjistí, že mu lžu i v tom kdo jsem, tak ani nechci vědět, jak bude reagovat. Řekl si pro sebe Naruto, ale vyšel se Sasukem k bazénu.

„Takže s první dáme nějaká cvičení a pak budete mít půl hodiny volno, rozumíte?“ zeptal se jich učitel a všichni kromě Naruta kývli a skočili do bazénu.

 

Po půl hodině udělali všechny cvičení a Naruto musel jen obdivovat, jak dobře umí všichni plavat. Pak měla začít slíbená půl hodina volného plavání.

„Co ty strašpytle?“ začal na Naruta mluvit kluk z jejich třídy, jmenoval se Kenji.

„Nech mě být, Kenji.“ řekl zamračeně Naruto.

„A co uděláš, pokud ne?“ začal zase Kenji.

„Nech ho být.“ řekl Sasuke, který viděl začátek konfliktu.

„Takže Sasuke je teď tvůj bodyguard?“ zasmál se Kenji, ale dostal pěstí od Sasukeho.

„Nikoho tady nebudeš otravovat, jasný?“ křikl Sasuke naštvaně.

„To se ještě uvidí.“ řekl Kenji a oba kluci se začali prát, Naruto tomu se strachem přihlížel, ale pak už toho měl dost.

„Nechte toho, sakra!“ křikl Naruto a pustil se na mezi ně, jenže oba byli tak zabraní do rvačky, že si nevšimli Naruta a shodili ho přímo do bazénu. Naruto se ihned začal topit, protože neuměl plavat a Sasuke to moc dobře věděl.

„Sakra, Ryuu neumí plavat.“ řekl si spíš pro sebe a skočil za Narutem do bazénu, který ale zatím klesl pod vodu. Sasuke ho vzal a vůbec si nevšímal toho jak vypadá, hlavně ho musel dostat z vody.

„Vydrž, Ryuu.“ řekl, když s ním už byl skoro na souši, pak ho podal Kenjimu a Sasuke také vylezl z vody.

„Ryuu, sakra prober se.“ řekl vystrašeně Sasuke a Naruto se opravdu za chvíli probral a zhluboka se nadechl. Sasuke si oddychl a teprve teď si Naruta prohlédl, Ihned se zarazil, když na jeho tvářích uviděl tři čárky a mezi zbytky hnědých pramenů už prosvítali blonďaté vlasy.

„Promiň, Sasuke.“ řekl Naruto, „Sasuke nechápal o čem to Naruto mluví, ale měl tušení, že to nebude dobré.

„Celou tu dobu jsem ti lhal, už od začátku jsem všem tady lhal.“ řekl Naruto a sám se zvedl.

„Ukážu ti to.“ řekl najednou Naruto a rozešel se ke sprchám, kde ze sebe smyl všechnu barvu na vlasy a zbytky make-upu, pak vyšel zase zpět k bazénu.

„Naruto Uzumaki?“ řekl nevěřícně Sasuke, když si ho prohlédl. Poznal v něm toho kluka, kterého tak dlouho jeho rodina hledala.

„Ty? To jsi byl celou dobu ty?!“ vykřikl Sasuke.

„Já ti to vysvě-.“ Naruto chtěl Sasukemu vysvětlit, proč utekl.

„Mě to nezajímá, jsi největší lhář a ještě patříš k těm ignorantským zbohatlíkům!“ vykřikl Sasuke a běžel pryč.

„Sasuke...“ zašeptal Naruto zničeně, i když něco podobného čekal, tak ho to stejně hodně vzalo.

„Ty jsi opravdu TEN Naruto?“ zeptal se najednou Kenji.

„Hm...“

„Odvedu tě k tvý rodině.“ řekl učitel, který viděl v mysli ty peníze, které za něj dostane.

„Hm...“ řekl zase nepřítomně Naruto, na ničem mu už nezáleželo. Učitel už zatím v ruce držel mobil a vytáčel nějaké číslo.

„Haló? Rezidence Uzumaki, našli jsme vašeho syna..........“ řekl učitel a dal jim i adresu, kde si Naruta budou moci vyzvednout. Cel třída vyšla ven, ale Narutovi bývalý spolužáci mu nedali pokoj.

„A jaké to je být bohatý?“ ptala se Ino, ale Naruto jí ani nikomu jinému neodpovídal, neměl na to náladu. Najednou uviděl přijíždět černou limuzínu, věděl, že ta jede určitě pro něj.

„Naruto.“ řekl šedovlasý muž, který vyšel z auta.

„Kakashi.“ zamumlal neslyšně Naruto.

„Jsem tak rád, že jsme tě našli.“ řekl zase a otevřel Narutovi dveře a Naruto si sedl, Kakashi potom také nasedl a limuzína zase odjížděla.

„Víš, že z toho tvého výletu budou akorát problémy, noviny si na tvých rodičích smlsnou. Všichni se báli, že se ti něco stalo a ty si tady zatím klidně užíváš.“ řekl zamračeně Kakashi, ale Naruto ani jemu neodpovídal, až po chvíli promluvil.

„Kakashi? Řekni mi jako normální člověk, co si o mě myslíš, nemysli na to, že jsi u nás zaměstnaný nebo tak.“ řekl tiše Naruto, Kakashi se zamyslel.

„Myslím si o vás, že jste rozmazlený fracek, který neví, co chce a svým rodičům akorát přidělává problémy, který ale získal nějaké zkušenosti v normálním světě a myslím, že se něco naučil, ale neříkejte to na mě prosím.“ řekl Kakashi a Naruto se pousmál.

Ne, neřeknu, možná předtím než jsem utekl bych to řekl, ale teď už ne.“ řekl Naruto a Kakashi se musel usmát. Tak přeci jen se změnil, pomyslel si Kakashi.

„Děkuji.“ řekl.

„Kakashi? Můžu tě požádat o laskavost, než se vrátíme domů? Je mi jasné, že po tomhle mě už nenechají tak volně.“ řekl Naruto, Kakashi kývl.

„Chtěl bych se s někým rozloučit a... omluvit se.“ řekl Naruto.

„Kam to bude?“ zeptal se ho jen Kakashi a Naruto mu řekl Sasukeho adresu.

 

Když se limuzína objevila u paneláku, kde bydlel Sasuke, tak z ní vylezl jen Naruto, Kakashi zůstal sedět.

„Bude to jen chvilka.“ řekl Naruto, když řidič zavíral dveře od limuzíny.

Naruto si svým klíčem, který stále měl otevřel hlavní dveře a vystoupal až do šestého patra a zaklepal na důvěrně známé dveře, Naruto věděl,¨že by ho Sasuke u sebe doma nechtěl.

„Běžte pryč.“ křikl Sasuke.

„To nemůžu.“ řekl Naruto.

„Co chceš?!“

„Chci ti to vysvětlit.“

„Tady není co vysvětlovat a teď běž pryč.“ křikl zase Sasuke, ale Naruto se ani nepohnul.

„Prostě mě jen chvíli poslouchej! Je mi opravdu líto, že jsem ti lhal, ale když jsi mě tenkrát našel ležet v té louži, byl jsem skoro na pokraji sil, nevěděl jsem ,co budu dělat a ty jsi mi nabídl, že se o mně postaráš, tak jsem to přijal, jenže jsem si brzy uvědomil, že pokud zjistíš, kdo jsem, tak zavoláš rodičům a to já nechtěl, proto jsem si obarvil vlasy na hnědo a ty rýhy na tváři jsem si natřel make-upem, aby nebyli vidět. Pak stačilo jenom vymyslet jméno a mohl jsem mezi normální lidi a to doslova. Když jsem poznával normální svět, normálních lidí, tak jsem to bral jako prázdniny, byl jsem tu rád a nelitoval jsem ničeho, co jsem zažil. Ale věděl jsem, že dřív nebo později na to všichni přijdou, jenže nechtěl jsem na to myslet a teď je to tady. Nejspíš s tebou teď mluvím naposled, protože až se vrátím domů, tak už mě nikdy nenechají se s někým „normálním“ stýkat. Vlastně jsem ti chtěl říct jen dvě věci.“ Naruto se na chvíli odmlčel. „Miluji tě a sbohem, Sasuke.“ dořekl Naruto a otočil se ode dveří. Naruto odcházel ze Sasukeho života. Navždy? Možná...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kawaii

(keishatko, 27. 10. 2011 0:58)

dúfam, že sa ešte stretnú...no tááák Sasuke, otvor tie dvere!

Vrrrrr....

(Naru-chan, 29. 9. 2009 17:41)

No to si piš,že možná ne..ale určitě se opět setkají! xDD Ti zaručuju protože jiank tě přijdu navštívit spolu s mou kamarádkou katanou onee-chan XD Jako to-to..prý možná xD néé já cu aby byli spolu a tečka! xD Prosím..? :D

no ..

(Geluška, 28. 9. 2009 21:37)

Čeklaa jsem že to ještě chvilku potřeváá áále :D, těším se moc na pokráčko, tedy hlavně na to jak vymyslíš přístup jeho rodičů + třeba ten jejich trest na něj .. jo a o tom jak se bude chovat nemluvě :d:

T__T

(Majka, 28. 9. 2009 19:02)

Béé! tak brzo?? Lei-chan, to...to bylo váážně kawaii! Ale ti dva se musej usmířit, prostě musej!! *tvrdohlavě dupe nožičkou do země* rychle pokráčko=33!!!

...

(Ten_Ten, 28. 9. 2009 18:08)

ehm, slovo uáááá mě v tuhle chvíli naprosto vystihuje, ale aby autor chápal... co tedˇ Co se stane teď? Uááá (a stejně si to slovo neodpustím xD)