Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtrnáctá

4. 2. 2010

Následky

Už to bylo bezmála týden, co se Sasuke a Naruto dostali do spárů Akatsuki. Naruto musel hrát Sasukeho 'hračku' a Sasuke bezcitného a chladného Sasukeho, kterým předtím byl.

„Mám pro tebe zprávu, bratříčku.“ řekl najednou Itachi, který vešel do Sasukeho a Narutova společného 'pokoje', pokud se menší místnosti s postelí a jednu skříní, bez oken a čehokoli jiného vůbec dalo říkat pokoj. Sasuke si první myslel, že Naruto bude takové nepohodlí snášet špatně, ale vypadalo to, že to snáší docela dobře. Byl na tom hůř psychicky. Minato se ho snažil zabít, Yumi je nejspíš mrtvá a oni jsou pod jednou střechou s nechvalně známou mafií Akatsuki a ještě navíc Sasuke byl v minulosti jedním z nich. Nejeden by se už zhroutil.

„O co jde?“ zeptal se Sasuke chladně. Narutovi tenhle hlas naháněl husí kůži.

„Minato za vás vypsal odměnu. Ten kdo mu vás a ještě jeho sestru dovede živé, dostane pořádnej balík peněz.“ řekl Itachi a zlověstně se zasmál. Takže Yumi je ještě pořád naživu...možná.

„A co já s tím?“ zeptal se znovu Sasuke.

„Šéf změnil plány. Dáme vás Minatovi a shrábneme odměnu.“ řekl Itachi a s tím se v místnosti objevili dva chlápci. Jeden měl modrou kůži a vypadal jako žralok – Kisame. Druhý vypadal jako, že ho někdo hodně nedbale sešil dohromady – Kakuzu. Ten se také staral o všechny peníze Akatsuki.

„Tak jdeme.“ řekli hrubým hlasem a oba chlapce svázali. Sasuke věděl, že pokoušet se o útěk by bylo šílenství. Zatím nemohli nic dělat.

Po mnoha dnech konečně Naruto se Sasukem viděli sluneční světlo a modrou oblohu. Nejdřívě byli úplně oslepení a museli si zvykat na sluneční světlo, protože tam dole byla skoro pořád tma. Stále svázané je dovedli až k černé dodávce, kam je taky strčili. Pak Kisame vytáhl pouta.

„To aby jste nám neutekli,“ ušklíbl se zlověstně Pein, který se tam také objevil, když zrovna oba klukům poutal ruce k jedné rouře (XD). O pár minut později už se zavírali dveře a oba se ocitli ve tmě, přivázaní ke straně auta. Auto nastartovalo a už je odváželo neznámo kam. Občas dodávka prudce zabočila nebo vjela do nějaké té díry, což nebylo zrovna moc pohodlné pro naše dva nedobrovolné „cestující“. Po ani ne hodině se dodávka zastavila a motor ztichl. O chvíli později se již otevíraly dveře od dodávky a někdo jim začal sundavat pouta. Aniž by se mohli vzpomatovat a přivyknout si na denní světlo. Někdo další je tentokrát surově vytáhl z dodávky a donutil je se postavit. Naruto stále neviděl jasně, ale i přesto rozpoznal, komu patří hlas před ním.

„Hm...vypadají v pořádku...Myslel jsem, že je aspoň budete mučit.“ ozval se zklamaný hlas Minata. Naruto se otřásl. Ne strachy, ale odporem. Zatím si také aruto konečně mohl všimnout, kde je. Byli na nějaké malé lesní mýtince, okolo byly husté jehličnaté stromy a nevedla sem skoro žádná cesta.

„Mysleli jsme..., že by jste si chtěl užít sám,“ řekl značně nervózní Pein. Že by byl Minato mocnější než Akatsuki?

„No dobře,“ souhlasil nakonec Minato a pokynul dvěma svým gorilám, aby vzali Naruta.

„Tak. Kdybys se choval jako hodný chlapec, nemusel si být teď tady a ona by nebyl mrtvá,“ řekl posměšně Minato. Naruto zalapal po dechu. Yumi je mrtvá!

„Ale ne, ty musíš dělat problémy. No aspoň si to užiju. Takovýho slabocha v rodině stejně nechci,“ pokračoval po krátké odmlce Minato, aby lépe vyzněla jeho slova. Potom kývl dalším svým poskokům, aby vzali i Sasukeho.

„A ty,“ začal Minato „Myslím, že by tě měl tamten vlastně nenávidět,“ řekl Minato směrem k Sasukemu a kývl na Naruta.

„Ale ani se mu nedivím, že s tebou zůstal. Nakonec tě možná ani nezabiju...“ přemýšlel nahlas Minato. Pak najednou vytáhl pistoli a namířil ji na Sasukeho. Viděl, jak sebou Naruto škubl. S úšklebkem se otočil na Naruta a mířil mu pistolí přímo na srdce.

„Ale pro tebe tu cesta právě teď končí, můj drahý synu,“ slovo drahý přitom na Naruta skoro plivl. V tento okamžik nikdo ani nedutal. Sasuke skoro zapomněl dýchat. Kdyby měl aspoň nějakou sílu, pokusil by se Naruta zachránit, ale věděl, že by se jim vykroutit nedokázal. Ale nechtěl vidět, jak Naruto umírá...

A najednou se ozval výstřel. Ptáci polekaně vyletěli ze svých hnízd na stromech a zvířata vyděšeně prchala pryč.

 

Konec :D

 

 

 

 

 

 

Ale nee...pokračujeme

 

Ale nebyla to Minatova zbraň. Dokonce ani nikoho dalšího, kdo byl na mýtině. Ale ta zbraň nevystřelila ani na Naruta a ani na Sasukeho, ale na jednoho z Minatových poskoků (škoda, že ne na něj :D). Ten se ihned skácel k zemi, mrtvý. Všichni se ókamžitě zmateně začali rozhlížet kolem sebe. Ale než se stačil někdo vůbec vzpamatovat, objevil se všude hustý kouř. Toho ihned využil Sasuke, který se vytrhl svým věznitelům, vzal Naruta za loket a rozeběhl se pryč. Pryč od Minata. Pryč od Akatsuki. A možná pryč od nebezpečí.

„Hodně štěstí, bratříčku,“ řekla si zahalená postava spíše sama k sobě než k tomu komu to bylo určeno. Následně zmizelo mezi stromy společně s další postavou.

 

Naruto byl stále zmatený. V jednu chvíli na něj Minato míří pistolí a v druhou chvíli je jeden z jeho poskoků mrtvý. Ani nějak nevnímal, že už není na mýtince, ale že běží společně se Sasukem pryč. Ještě ke všemu tu bylo to s Yumi. Pokud si Minato nevymýšlel, což Naruto ihned zavrhl, tak byla Yumi mrtvá. Svojí sestru měl rád, dalo by se říct, že hodně. Sice se často hádali, ale to ke vztahu mezi bratrem a sestrou patří ne? Když jeden něco potřeboval, vždy tu byl ten druhý. Yumi tu vždy byla pro něj. Ne¨jvíc ze všeho jí byl ale vděčný za to, že mu tolik pomáhala ohledně Sasukeho. Mohla to klidně říct rodičům, ale ona to neudělala. A její smrt jím hluboce otřásla.

Naruto ani nevěděl, jak dlouho běželi. A bylo mu to v tuto chvíli jedno. Jedna jeho část stále stála na mýtině a Minato na něj mířil pistolí. Z transu ho probudil až Sasuke, který najednou zastavil a Naruto do něj narazil. Naruto se zmateně rozhlížel kolem sebe a stále očekával, že se odněkud vynoří Minato a jeho poskoci. Ale všude okolo bylo ticho, bylo jen slyšet šumění listů a zpívání ptáčků nebo občasné zapraskání větvičky. Potom, co se Naruto aspoň trochu uklidnil, zjistil, že je tu i jeskyně. Nebyla moc velká, ale přesto se do ní mohli oba vejít. Narutovi se to ale moc nelíbilo.

„To mám spát v jeskyni? Nejsem jeskynní muž!“ namítl Naruto, když ho Sasuke táhl k jeskyni. Sasuke si povzdechl, podobné protesty čekal.

„To sice ne, ale buď jeskyně nebo smrt,“ řekl Sasuke. Naruto by možná zvážil obě možnosti, ale Sasuke mu nedal šanci.

„A druhá možnost se zamítá,“ řekl Sasuke dřív, než Naruto stačil otevřít pusu. Byl tedy proti své vůli vtažen do jeskyně.

 

„Není to zas tak hrozný, ne?“ zeptal se pozdě večer Sasuke, když se rozhlížel po malé jeskyni. Natahali, tedy spíš Sasuke tam natahal několik větví s listím, z kterých udělal provizorní postel a došel i pro suché dříví a jehličí, aby mohl zapálit oheň. Nějak ale nedomyslel, jak ho zapálí. No po pár minutách nakonec našel Sasuke v kapse u kalhot zapalovač. Takže teď Sasuke seděl u ohně, s prázdným žaludkem a trucujícím Narutem. No možná by nemusel mít prázdýn žaludek, kdyby mu Naruto pomohl chytit zajíce, a protože to sám nedokázal, neměli nic k jídlu. Ale vlastně se mu ani nedivil. Znal Yumi sice jen krátce, ale poznal, že to je skvělá holka. Divil se, že se Naruto nezhroutil.

Naruto na jeho otázku neodpověděl a dál koukal do ohně. Sledoval ty oranžobé, žluté a červené tančící plamínky a přemýšlel. To že Sasukemu neodpověděl nebylo kvůli tomu, že by byl na něj naštvaný. Naruto sám moc dobře věděl, že Sasuke pro něj dělá maximum a byl mu za to vděčný. Pořád musel přemýšlet nad tím, jak se mohl jeho vcelku dokonalý život mohl zhroutit jako domeček z karet...

Měl rodiče, sestru, dům, peníze, chodil na nejlepší školu ve městě...ale to byla minulost. Teď utíkal před svým otcem, byl v podstatě bezdomovec, jeho sestra byla mrtvá a nevěděl ani co dělat. Je to celé jen jeho chyba, za všechno, co se mu stalo si může sám. Mohl by nenávidět Sasukeho, jak řekl Minato, ale kdyby neutekl z domu, nikdy by Sasukeho nepotkal. Nepoznal by ho a nikdy by se do něj nezamiloval. Nemuseli by se přestěhovat do Tokia, nepohádal by se s rodiči a nepotkal by Sayu. Nebyli by uvězněni Akatsuki, nikdy by Yumi nemusel zemřít a nikdy by Minato Narutovi nevyhrožoval, že ho zabije. A už vůbec by nemusel spát v jeskyni. Ale na druhou stranu, kdyby nikdy nepotkal Sasukeho, tak by nepoznal lásku a nespřátelil by se tolik se svou sestrou. A nikdy by nepoznal ty milé lidi, jako byla právě Sayu nebo Ishimara (doktor v nemocnici).

A výsledek? Sasuke je kvůli němu na útěku, Yumi je kvůli němu mrtvá, jeho otec je mafian toužící ho zabít. Skvělý život, ne? Ale jak tohle všechno skončí?

 

Takže tohle byla nejspíš předposlední kapitolka. Ještě tak jeden dva díly a je konec...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:OOD

(vikky, 2. 3. 2015 2:35)

to je napínavé jak guma v trenkoch..už sa teším až si prečítam pokračovanie :D ..veľmi sa ti podarila táto poviedka, :D

www.may-darrell.blog.cz

(May Darrellová, 13. 3. 2010 15:05)

Wow! Tak jsem konečně přečetla celou povídku. *oddechne si* Opravdu se ti moc povedla.

*w* .. *nuff*

(Geluška;, 28. 2. 2010 15:22)

Tsee vyhlášku na to tvoje ukončování povídek ^^.
Moc povefdené a já se těším na pokráčko ^^.

.....

(akimari, 28. 2. 2010 13:45)

ale ne, prečo je Minato taká svi*a? Ja ho asi zabijem! a čo Kushiha a polícia?
toto mi nerob!

Jajajaj....

(Majka, 6. 2. 2010 15:24)

Fjuuuu! Takový převtraty todleto. To mi nedělej, jestli mě nechceš mít na svědomí!XD Rychle pokráčko! *má takovýho tušáka, že by to mohlo skončit blbě...* xD!!!

Kill Leiko! :D

(Naru-chan, 5. 2. 2010 16:30)

Já tě vážnhě zabiju, c-co to jako má bejt?! :D Konec? :D To nemyslíš vážně, ježiši.. co se všechno nedozvím jen z tohoto dílu! :D Ááá chudáák Naru, doufám ale, že to skončí dobře, nebo si mně nepřej! :D Jo, a to Konec, a pak pokračujeme, už sem myslela, že tě zaškrtíím :D Mělas štěstí, ti povim.. xD No každopádně rychle další dííl :D

BEeeeeeeeee xD

(Jenny, 5. 2. 2010 14:49)

jak konec? Co konec? Proč konec!! xD no nee!! xD žádný konec!!! xD a když konec tak jedině Happy end xD xD
PS: jeskinní muž? xD jop to se povedlo xD ale nejvíce mě pobavilo to ,,konec''a pak taká náhlá změna názoru xD ,,ale ne...pokračujeme xD XD xD" no těpic xD xD

O-O

(Kyuury, 5. 2. 2010 13:27)

Vau! To je skvělej díleček! ... honem pokračování

o__O

(Iruka sensi-tvoje SBííí, 5. 2. 2010 11:50)

No to nééé konec tak brzo???
No sand bude happy end :D